Ichi-Effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Peek-a-Boo
Sasuke EmptyVin Aug 21, 2009 9:49 pm Scris de Yuuki'chan

» Animax A Fost Scos Din Grila De Programe Rcs / Rds
Sasuke EmptyJoi Iul 30, 2009 2:13 pm Scris de Rock Bird

» Parerile vizitatorilor
Sasuke EmptyMar Mai 05, 2009 11:33 pm Scris de Vizitator

» Ohayo~
Sasuke EmptyLun Ian 19, 2009 8:29 pm Scris de Hartcher.21q

» Heya!
Sasuke EmptySam Ian 17, 2009 12:09 pm Scris de Aether.dth

» The Cursed One
Sasuke EmptySam Ian 10, 2009 2:27 pm Scris de Rock Bird

» Black Hat Studios
Sasuke EmptySam Dec 13, 2008 3:23 pm Scris de Rock Bird

» Anime Girls
Sasuke EmptySam Dec 13, 2008 3:22 pm Scris de Rock Bird

» neatza'
Sasuke EmptySam Dec 13, 2008 3:19 pm Scris de Rock Bird

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 13, Dum Iul 28, 2019 9:52 pm

Sasuke

4 participan?i

In jos

Sasuke Empty Sasuke

Mesaj Scris de fleeting ray Joi Iul 03, 2008 10:20 am

Ei bine, este un personaj foarte complex :-? ... la inceput mi se parea foarte enervant, rpin faptul ca se dadea prea amre. pe urma a inceput sa imi placa pentru ca incerca sa se perfectioneze, si aprea si mai dragut.. pe urma iarasi nu mi-a mai palcut pentru ca a mers de aprtea lui orochimaru, dar avand in vedere ca (soiler, do not click daca n-ai vazut shipuuden!! )
Spoiler:
, poate atunci av regreta ca a fost de partea lui orochimaru... Deci nu stiu ce sa cred >.<.. Poate ca imi place :-?... dar mai vedem pe aprcurs ( momentan sun la episodul 110 in naruto x.x' )
Ce credeti despre el?
fleeting ray
fleeting ray
Anime knower
Anime knower

Numarul mesajelor : 67
Popularitate :
Sasuke Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sasuke Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/07/2008

Sus In jos

Sasuke Empty Re: Sasuke

Mesaj Scris de dark_inside_like_a_demon Dum Iul 06, 2008 11:04 am

este un personaj foarte important in anime, pt ca o parte mare din actiune se invarte in jurul sau...adica se pune mult accent si pe caracterul, opiniile si actiunile sale.....sasuke e un personaj foarte deosebit, manat de ura si de dorinta de razbunare....e determinat si foarte ambitios.....si chiar daca a plecat la Orochimaru, a facut intr-un fel bine....avea nevoie de cat mai multa putere....daca ar fi ramas cu Sakura si Naruto ar fi fost trimis in misiuni, si nu s-ar fi perfectionat prea mult....oricum.....imi place ca e foarte rece, distant si perspicace....nu se lasa pacalit usor si e foarte talentat, agil, istet si kawaii...are Sharinganul pe care il foloseste destul de bine.....nu pierde timpul cu nimicuri si e foarte matur pt varsta sa...la fel si gandirea, felul sau de a se comporta, vorbi si actiona
dark_inside_like_a_demon
dark_inside_like_a_demon
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 167
Localizare : in a shiting world
Joburi/Distractii : sa stau in casa, sa ma uit la animeuri, sa desenez si sa postez pe forumuri
Stare de spirit : in stare sa dau cuiva in cap
Popularitate :
Sasuke Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Sasuke Right_bar_bleue

Status : Sasuke Candycopy
Data de inscriere : 02/07/2008

Sus In jos

Sasuke Empty Re: Sasuke

Mesaj Scris de yoyo_onutz Dum Iul 06, 2008 8:11 pm

sooper personaj ... insa cred ca ar putea fi mai bine de atat ... chiar dak este unul din cei mai puternici ninja din satul ^frunzei^ ..cel mai mult imi place la el k este foarte misterios, sa infrunte adversarul fara a depune foarte mult efort si cred ca asta e un lucru mare, imi place cum a luptat in batalia cu gaara (nu mai stiu ce episod Very Happy) chiar dak a plecat la Orochimaru asta nu inseamna k se aliaza cu raul, a facut asta pentru a putea pune mana pe cat mai multa putere ... deci asa este sasuke pentru mine Smile ... ar putea fi si mai bine Very Happy
yoyo_onutz
yoyo_onutz
Anime watcher
Anime watcher

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 27
Localizare : pe forum :))
Joburi/Distractii : dans, anime, ... etc.
Stare de spirit : m-as arunca pe geam
Popularitate :
Sasuke Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sasuke Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/07/2008

Sus In jos

Sasuke Empty Re: Sasuke

Mesaj Scris de Kumiko Mier Sept 17, 2008 9:17 pm

Sasuke Uchiha, singurul supravietuitor al clanului e un baiat misterios si puternic, care doreste razbunare si asta il face sa se duca de partea lui Orochimaru doar ptr a avea mai multa putere >_<
E un personaj important in anime pentru ca apare in postura de prieten dar si de rival al lui Naruto.
Am uitat sa spun ca e personajul meu preferat ^_^

Cateva date despre el :
Apare (Manga) Chapter 3

Apare (Anime) Episod 1

Rank: genin

Clasificare: Missing-nin

Data nasteri: 23 Julie

Varsta: Prima parte: 12-13
Partea II: 15-16

Inaltime 1.76 m

Greutate: 50.3kg

Sex: baiat

Grupa de sange : AB

Clan: Uchiha

Alte grupuri: Akatsuki, Echipa 7, Team Snake

Sat: Konohagakure ( Konoha) apoi Satul Sunet

Sasuke Uchiha este un membru al echipei 7. El este unul din cativa supravietuitori din clanul Uchiha, celalalt fiind fratele sau, Itachi Uchiha, care a masacrat restul clanului. Din aceasta cauza, dorinta si scopul lui Sasuke sunt sa-si omoare fratele. Interactiunile lui cu ceilalti coechipieri, in special Naruto, il fac pe Sasuke sa se concentreze mai putin pe razbunare, dar o intalnire cu fratele sau, Itachi, care il lasa pe Sasuke ranit atat fizic cat si psihic, il face pe Sasuke sa plece din sat in cautarea puterii criminalului Orochimaru.
El face parte din echipa 7, avandu-i ca si coechipieri pe Naruto si Sakura, iar ca sensei pe Kakashi.
Kumiko
Kumiko
Anime watcher
Anime watcher

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Localizare : Hell...
Joburi/Distractii : Anime, Manga,Rock
Stare de spirit : Crazy
Popularitate :
Sasuke Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sasuke Right_bar_bleue

Status : Sasuke Kaos-crazybunny121
Data de inscriere : 17/09/2008

http://vivy-geo.hi5.com

Sus In jos

Sasuke Empty Re: Sasuke

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum